Robert Gashi

Lexues i flakt.

Edukim

Si të mbani në mend atë që lexoni

"Unë nuk mund të mbaj në mend librat që i kam lexuar më shumë se ushqimet që i kam ngrënë, megj... Lexo më shumë

Biznes

Red Bull: Historia që fshihet prapa kanaçes

Me siguri e keni pasur atë ndjenjë kur keni qenë shumë të lodhur, por duhet të qëndroni zgjuar, k... Lexo më shumë

Biznes

Historia e Lamborghini

Si shumë novatorë të shkëlqyeshëm, Enzo Ferrari ishte një njeri i kërkuar, krenar dhe me shpirt.... Lexo më shumë

Rrjete Sociale

Realiteti Virtual është Instagrami, e jo Oculusi

Përgjatë viteve Instagrami i ka zhvilluar tre nga komponentët kryesore te Realitetit Virtual (VR)... Lexo më shumë

Biznes

Rolex: Nga vijnë orët 50,000 dollarëshe në të vërtetë

Mendoni për të gjithë ata që mbajnë një Rolex: avokatin e ish-gruas suaj, shefin tuaj, shefin e s... Lexo më shumë

Teknologji

A ja vlen të blihet Samsung Galaxy Note 10+?

Sa do të paguanit për të patur një laps në telefonin tuaj? Kjo është pyetja thelbësore për Not... Lexo më shumë

Edukim

Njerëzit nuk e njohin edhe aq mirë vetveten e tyre

Gjasat janë që kolegët tuaj dijnë të vlerësojnë më mirë disa gjëra rreth personalitetit tuaj sesa... Lexo më shumë

Punë

Doni të bëheni më i miri në atë që bëni? Lexoni këtë.

Nuk ka rëndësi se sa është e mirë strategjia juaj, nëse nuk e zotëroni atë që bëni, strategjia që... Lexo më shumë

Ushqim

Historia e Burekut

Një pjatë solemne e Perandorisë Osmane që u përhap në mbarë kontinentet. Gjatë sundimit të Sul... Lexo më shumë

Edukim

Si po e rrezikojne rrjetet sociale dijen tonë

Wikipedia një nga nga shtyllat e fundit të mbetura të rrjetit të hapur dhe të decentralizuar, ësh... Lexo më shumë

Edukim

Aftësia më e rëndësishme që askush nuk ta ka mësuar

Para se të vdiste në moshën 39 vjeçare, Blaise Pascal dha kontribute të mëdha si në fizikë  ashtu... Lexo më shumë

Ekonomi

Si e ndërtoi Rockefeller perandorinë e tij trilion dollarëshe të naftës

Kur shikoni njerëzit më të pasur që jetojnë sot, në krye të listave janë miliarderët e teknologji... Lexo më shumë

Edukim

Pse nuk duhet të lexoni lajme

Ne harxhojmë orë të tëra duke konsumuar lajme sepse duam të jemi sa më të informuar. Por a e kemi... Lexo më shumë