Robert Gashi

Lexues i flakt.

Ushqim

Historia e Burekut

Një pjatë solemne e Perandorisë Osmane që u përhap në mbarë kontinentet. Gjatë sundimit të Sul... Lexo më shumë

Edukim

Si po e rrezikojne rrjetet sociale dijen tonë

Wikipedia një nga nga shtyllat e fundit të mbetura të rrjetit të hapur dhe të decentralizuar, ësh... Lexo më shumë

Ekonomi

Si e ndërtoi Rockefeller perandorinë e tij trilion dollarëshe të naftës

Kur shikoni njerëzit më të pasur që jetojnë sot, në krye të listave janë miliarderët e teknologji... Lexo më shumë

Edukim

Njerëzit nuk e njohin edhe aq mirë vetveten e tyre

Gjasat janë që kolegët tuaj dijnë të vlerësojnë më mirë disa gjëra rreth personalitetit tuaj sesa... Lexo më shumë

Biznes

Red Bull: Historia që fshihet prapa kanaçes

Me siguri e keni pasur atë ndjenjë kur keni qenë shumë të lodhur, por duhet të qëndroni zgjuar, k... Lexo më shumë

Biznes

Rolex: Nga vijnë orët 50,000 dollarëshe në të vërtetë

Mendoni për të gjithë ata që mbajnë një Rolex: avokatin e ish-gruas suaj, shefin tuaj, shefin e s... Lexo më shumë

Biznes

Historia e Lamborghini

Si shumë novatorë të shkëlqyeshëm, Enzo Ferrari ishte një njeri i kërkuar, krenar dhe me shpirt.... Lexo më shumë

Teknologji

A ja vlen të blihet Samsung Galaxy Note 10+?

Sa do të paguanit për të patur një laps në telefonin tuaj? Kjo është pyetja thelbësore për Not... Lexo më shumë

Edukim

Aftësia më e rëndësishme që askush nuk ta ka mësuar

Para se të vdiste në moshën 39 vjeçare, Blaise Pascal dha kontribute të mëdha si në fizikë  ashtu... Lexo më shumë

Edukim

Pse nuk duhet të lexoni lajme

Ne harxhojmë orë të tëra duke konsumuar lajme sepse duam të jemi sa më të informuar. Por a e kemi... Lexo më shumë

Punë

Doni të bëheni më i miri në atë që bëni? Lexoni këtë.

Nuk ka rëndësi se sa është e mirë strategjia juaj, nëse nuk e zotëroni atë që bëni, strategjia që... Lexo më shumë

Rrjete Sociale

Realiteti Virtual është Instagrami, e jo Oculusi

Përgjatë viteve Instagrami i ka zhvilluar tre nga komponentët kryesore te Realitetit Virtual (VR)... Lexo më shumë

Edukim

Si të mbani në mend atë që lexoni

"Unë nuk mund të mbaj në mend librat që i kam lexuar më shumë se ushqimet që i kam ngrënë, megj... Lexo më shumë