64x64
Flutur Mustafa Pllana
CEO - Ndjenje n'Kornize *Juriste e diplomuar BA/MA; Autore e "Na dy", "Pertej Lajthitjes", "Andje"; Perkthyese Freelance ALB/MNE/ENG.
19 Nëntor 2018 · 2 min lexim

** Largsi **

** Largsi **


A e din cka asht 

Me t'qa shpirti prej mallit 

Kur zemra asht e destinume 

Me dasht zemren ne distance

E lot aspak mos me derdhe 

Prej mallit gjithmone ...

Une jam msu . 

Largsia mka ba poet 

Ma ka kalit shpirtin ne cdo forme

Une asht dasht vec me ja degju thirrjen per liri.

Asht sporti jem i preferum

me u marr me ty

Tonifikoj muskujt e zemres

Ne mnyren si rrahin per nji tjeter zemer.

Pergjumshem 

Endem gjysemrealitet

E gjysem anderr 

Po du me tpa zhgjanderr .

Kaher stkam pa me syte e shpirtit 

Kur trupat gjenden ne errsine.

Prap po tpys 

A din cka asht kur e gjithe qenia jote dridhet

Prej mallit 

Dhe thjeshte emni kur tpermendet 

Te fut ne ekstaze

E vazhdon skutave te venave 

Me kerku nji kunderhelm 

Me kerku nji ilac 

Qe gjendet vec ne nji shikim 

Ne nji buzqeshje 

Ne nji gjest a fjale ... 

Mjafton !


©Flu Mus

14.11.2014


Flutur Mustafa Pllana
CEO - Ndjenje n'Kornize *Juriste e diplomuar BA/MA; Autore e "Na dy", "Pertej Lajthitjes", "Andje"; Perkthyese Freelance ALB/MNE/ENG.

Gjithashtu lexoni


0 komente